Wizyta bolesławieckiej młodzieży w Strasburgu

Tutaj jesteś: Strona główna » Aktualności » Wizyta bolesławieckiej młodzieży w Strasburgu

W dniach 22 – 24 stycznia 2024 r. grupa 33 uczniów z siedmiu bolesławieckich szkół podstawowych wyjechała do instytucji europejskich w Strasburgu dzięki otrzymaniu przez Miasto Bolesławiec „Nagrody Europy 2023”.  Główną atrakcją wyjazdu była wizyta młodzieży w dwóch ważnych instytucjach europejskich – Radzie Europy i Parlamencie Europejskim (młodzież mogła zobaczyć przebieg sesji plenarnej w imponującej sali obrad Parlamentu Europejskiego).

Naszą pijarską szkołę reprezentowali podczas wyjazdu dwaj uczniowie klasy 8: Kacper Kosyl i Antoni Oleśków. Swoimi wrażeniami podzielił się Kacper:

„Wyjazd do Strasburga był niezapomnianym doświadczeniem, pełnym fascynujących widoków i interesujących wydarzeń. Przede wszystkim odwiedziliśmy imponujący Parlament Europejski, gdzie mieliśmy okazję podziwiać architekturę oraz zrozumieć znaczenie tego miejsca dla jedności europejskiej. Następnie udaliśmy się do siedziby Rady Europy, gdzie spotkaliśmy się z p. Carmen Leyte, przewodniczącą Podkomisji, która przyznawała Bolesławcowi prestiżową Nagrodę Europy. Poznaliśmy także najważniejsze atrakcje turystyczne Strasburga: Katedrę Najświętszej Marii Panny – jedną z głównych atrakcji miasta, Kościół św. Pawła, Pałac Reński, Bibliotekę Narodową i Uniwersytecką, Plac Republiki czy najpiękniejszą dzielnicę miasta – nazywaną Małą Francją. Nasz hotel okazał się być naprawdę ekskluzywny. W ramach pobytu mieliśmy dostęp do stołówki i wielu atrakcji. Nie było czasu na nudę. Cała podróż do Strasburga pozostanie na długo w mojej pamięci jako wyjątkowe doświadczenie, które łączyło edukację, kulturę i dobrą zabawę”.

Relacja i film z wyjazdu – na stronie Urzędu Miasta.

 

Kalendarz wydarzeń

luty 2024

pon. wt. śr. czw. pt. sob. niedz.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29