Gabinet Profilaktyki Zdrowotnej i Pomocy Przedlekarskiej

Tutaj jesteś: Strona główna » Gabinet Profilaktyki Zdrowotnej i Pomocy Przedlekarskiej

Godziny pracy:

 • poniedziałek  08.00 – 11.00
 • wtorek            08.00 – 11.00
 • środa            nieczynne
 • czwartek        08.00 – 11.00
 • piątek            nieczynne

——————————————————–

Fluoryzacja: metodą kontaktową, preparatem Fluormex żel, odbywa się 6 razy w ciągu roku szkolnego.

Klasy od I-VI

———————————————————–

Terminy badań do bilansu zdrowia oraz klasy podlegające im:

 • październik- klasy I i VII Szkoła Podstawowa
 • styczeń – klasy III Szkoła Podstawowa

Uczeń po badaniu przesiewowym otrzymuje kartę bilansową wypełnioną przez wychowawcę i pielęgniarkę. Rodzic bądź opiekun prawny wypełnia część pierwszą karty bilansowej i udaje się z dzieckiem i kartą na bilans do lekarza pierwszego kontaktu, do którego dziecko jest zapisane. Po badaniu bilansowym rodzic bądź opiekun prawny zwraca kartę do pielęgniarki szkolnej lub wychowawcy w terminie 1 miesiąca od otrzymania wniosku.

PROSZĘ O TERMINOWE WYKONANIE BADAŃ BILANSOWYCH I ZWROT KART BILANSOWYCH.

————————————————————–

Inne ważne wiadomości

 • uczniowie klas V w drugim półroczu(kwiecień, maj) mają wykonane badania przesiewowe, po których nie ma badań bilansowych. Badania te służą weryfikacji problemów zdrowotnych, szkolnych i społecznych. Niektórzy uczniowie otrzymują skierowania na badania do lek.POZ.
 • dzieci z problemami zdrowotnymi, ze wszystkich klas, są systematycznie badane w gabinecie pielęgniarki w celu kontroli w/w problemu.
 • pielęgniarka szkolna nie zwalnia uczniów z lekcji. Informuje rodzica telefonicznie o złym samopoczuciu ucznia i ustala sposób postępowania.
 • dokumentację medyczną ucznia, który kończy szkołę lub ją zmienia, zostaje wysłana pocztą lub odbiera rodzic bądź prawny opiekun.
 • UCZNIOWIE KLAS III GIMNAZJUM-  Kartę zdrowia uczeń oddaje w szkole ponadgimnazjalnej po ogłoszeniu naboru- jak uczeń będzie wiedział, że do szkoły się dostał. Nie ma potrzeby składania karty zdrowia razem z podaniem do szkoły ponadgimnazjalnej. Wyjątek stanowią Szkoły Policyjne i Szkoły Sportowe.

W razie wątpliwości proszę o kontakt telefoniczny do szkoły – prosić o połączenie z pielęgniarką w ramach podanego harmonogramu.

Pielęgniarka środowiska nauczania i wychowania ma w szkole inny status niż nauczyciele, nie ocenia postępów uczniów , nie stawia wymagań związanych z nauką. Gabinet jest miejscem ,,neutralnym ‘’, w którym uczeń może szukać pomocy nie tylko w przypadku urazów i dolegliwości somatycznych, lecz także w rozwiązywaniu różnych problemów szkolnych.

Proszę o regularną kontrolę czystości włosów dzieci.  W razie stwierdzenie problemu proszę o zapoznanie się z ulotką.

W gabinecie pielęgniarki szkolnej dostępny jest bezpłatny preparat Hednn Komfort Pianka – skuteczny w leczeniu wszawicy oraz materiały edukacyjne. 

Kalendarz wydarzeń

kwiecień 2024

pon. wt. śr. czw. pt. sob. niedz.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30