W piątek 2 lutego uczniowie klasy 1 b obchodzili Międzynarodowy Dzień LEGO. Na świetlicy królowały klocki LEGO. Rozpoczęliśmy od ćwiczeń na spostrzegawczość i koncentrację. Dzieci otrzymały matryce z ułożonymi klockami Lego, do których miały dopasować kartki z odpowiednim rysunkiem a następnie ułożyć samodzielnie klocki zgodnie ze wzorem. Choć zadanie nie należało do łatwych uczniowie się nie poddawali i wytrwale liczyli oczka na klockach, kratki na kartkach. Na koniec należało tylko dokończyć zadanie, tj. pokolorować i policzyć klocki na kartce. Po matematycznej łamigłówce przyszedł czas na zasłużony relaks, budowanie konstrukcji według własnego pomysłu. Niestety czas twórczej zabawy dobiegł końca i trzeba było rozebrać budowle i posegregować klocki.
Joanna Wróblewska

