Dzień Bez Skarpetek obchodziła grupa z klasy 1a w dniu 19 października br. Dzieci przechodziły po ścieżce sensorycznej oczywiście na boso. Kolejną zabawą było rysowanie stopami słoneczka na papierze. Zadanie to okazało się niezwykle trudne ale za to dostarczyło mnóstwo dobrej zabawy.
Klasa 1b w dniu 27 października obchodziła Dzień Kundelka, który w kalendarzy świąt nietypowych widnieje pod datą 25 października. Data święta zbiega się z Dniem Ustawy o Ochronie Zwierząt. Tego dnia dzieci przyniosły do szkoły maskotki. Nie trzeba było nikogo namawiać, by opowiedział o swoim pupilu. Okazało się , że maluchy mają dużą wiedzę na temat prawidłowej opieki nad pieskami i są świadome jak winien postępować odpowiedzialny opiekun psa. Wykonały zakładki do książek i zabawki dla swoich pupili. Próbowały naśladować pieski jedząc z talerzyka bez użycia rąk. Na koniec odkodowywały zakodowane rysunki czworonogów.
Przed nami kolejne nietypowe święta i twórcze zajęcia.
Joanna Wróblewska

