Za nami kolejny festyn rodzinny

Tutaj jesteś: Strona główna » Aktualności » Za nami kolejny festyn rodzinny

W sobotę 3 czerwca odbył się coroczny festyn rodzinny. Tym razem prezentowane były wybrane kraje, w których posługują ojcowie pijarzy. Przygotowanych zostało mnóstwo atrakcji. Przy pięknej, słonecznej pogodzie można było posmakować potraw z grilla, pierogów, a także wybornych wypieków przygotowanych przez rodziców naszych uczniów. Oprócz tego poszczególne klasy przygotowały własne stoiska, na których prezentowały pyszne przekąski związane z prezentowanym krajem. Czego tam nie było… Obejrzyjcie zdjęcia!

Festyn rozpoczęła barwna parada, na której klasy prezentowały „swoje” kraje, a po niej nastąpiły występy artystyczne, głównie taneczne. Mogliśmy podziwiać Rominę Power i Albano z Włoch 😊, czeską piosenkę „Malovaný dzbanku”, tańce ludowe z niektórych krajów, a także walca wiedeńskiego, francuskiego kankana czy hiszpańskie flamenco. Każdy mógł też włączyć się w tańce pijarskie.

Wśród licznych atrakcji znalazły się również losy z nagrodami, kiermasz książki, dmuchańce, a w sali gimnastycznej rozegrano kilka sportowych konkurencji z udziałem uczniów i rodziców.

Całkowity dochód z własnego stoiska każda klasa mogła zatrzymać dla siebie 😊.

Wielkie podziękowania należą się Radzie Rodziców, w tym p. Łukaszowi Molakowi za poprowadzenie festynu, rodzicom i uczniom z poszczególnych klas, którzy wykonali olbrzymią pracę na stoiskach tematycznych, wychowawcom klas i innym nauczycielom za wspaniałe przygotowanie z uczniami prezentacji krajów, a uczniom starszych klas, w tym licealnych, oraz pracownikom obsługi za wszelkie prace fizyczne przed i po festynie.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji autorstwa p. Andrzeja Raszczuka.

 

« z 5 »

Kalendarz wydarzeń

grudzień 2023

pon. wt. śr. czw. pt. sob. niedz.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31