W poniedziałek 8 grudnia 2025 r. odbyła się ostatnia wycieczka naszej szkoły w ramach programu ministerialnego „Wyjście z klasą”. Tym razem mlodzież klasy 2 liceum wybrała się pociągiem do Wrocławia na spektakl teatralny „Zemsta” Aleksandra Fredry w Teatrze „Komedia”. Przedstawienie poprzedzone było prezentacją na temat życia i twórczości Aleksandra Fredry. Spektakl zrobił niesamowite wrażenie na młodych widzach. Po aplauzie i śmiechach z sali w trakcie przedstawienia można wywnioskować, że zostanie on na długo w pamięci młodzieży.
Po spektaklu i obiedzie w pobliskiej restauracji uczniowie odwiedzili również Jarmark Bożonarodzeniowy w rynku, gdzie już mogli wejść w nastrój świąteczny podziwiając iluminacje świetlne i oglądając świąteczne stoiska.Po godzinach pełnych wrażeń zmęczeni, ale z „naładowanymi bateriami” uczniowie wrócili do Bolesławca.
Dziękujemy Wydziałowi Oświaty Powiatu Bolesławieckiego za pomoc w realizacji przedsięwzięcia.
Dorota Marusiak




