Wieczorem 17 listopada Szkoła Pijarów rozbrzmiewała pieśnią patriotyczną. Uczniowie, nauczyciele, rodzice i przyjaciele szkoły spotkali się, aby wspólnie, muzycznie uczcić Święto listopadowe. Wszyscy z zaangażowaniem śpiewali pieśni, których teksty były wyświetlane, a akompaniowała duża grupa instrumentalistów: skrzypaczki, gitarzyści, pianiści, a nawet pojawiło się ukulele i akordeon. W przerwie można było napić się gorących napojów i skosztować słodkiego poczęstunku. Okazuje się, że prawdą jest stwierdzenie, iż piosenka łączy pokolenia. Dlatego już dzisiaj zapraszamy na wspólne kolędowanie w Nowym Roku.
Agnieszka Orawiec

