„Szczęśliwej drogi już czas…”, czyli pożegnaliśmy kolejny rocznik absolwentów liceum

Tutaj jesteś: Strona główna » Aktualności » „Szczęśliwej drogi już czas…”, czyli pożegnaliśmy kolejny rocznik absolwentów liceum

26 kwietnia 2024 roku w trakcie wzruszającej uroczystości przygotowanej przez kl. 3a LO pożegnaliśmy kolejny historyczny rocznik absolwentów. Historyczny, gdyż większość z nich kształciła się w naszej szkole od początku jej istnienia, a pozostali dołączyli w liceum.  Po jedenastu, tudzież  czterech latach nauki i wielu wspólnych przeżyć  odebrali właśnie świadectwa ukończenia szkoły.

W ciepłych słowach zwrócili się do maturzystów Dyrektor Szkół Pijarskich w Bolesławcu o. Marek Kudach, wychowawczyni p. Dorota Marusiak oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Dominika Grzyb i Piotr Orawiec.

Ponad połowa tegorocznych absolwentów odebrała świadectwa z wyróżnieniem. Listy gratulacyjne otrzymali też rodzice wyróżnionych uczniów.

Dwoje maturzystów otrzymało nagrody specjalne: Weronika Chmielik – nagrodę za uzyskanie tytułu finalisty w olimpiadzie filozoficzej i otrzymanie indeksu na studia wyższe oraz Jan Kozicki – nagrodę SAPERE AUSO – najwyższą nagrodę za wyniki w nauce (średnia ocen 5,5) oraz za postawę godną naśladowania w czasie nauki w szkole pijarskiej.

Za wspólnie spędzone lata w imieniu maturzystów w pięknych słowach podziękowali Jan Kozicki i Karol Nalepa, zarówno za lata spędzone w naszej szkole podstawowej, jak i w liceum, do którego w 2020 roku dołączyli kolejni wspaniali uczniowie. Szczególnie ciepłe słowa podziękowania zostały skierowane do Dyrekcji szkoły oraz wychowawczyni klasy p. Doroty Marusiak. W imieniu rodziców głos zabrała p. Anna Nalepa.

Dyrektor szkoły wraz z wychowawczynią podziękowali rodzicom za czteroletnią pracę i aktywną działalność na rzecz szkoły i klasy.

Część oficjalną uroczystości zakończył zespół „Belfer Band” 🙂, który zaśpiewał piosenkę pt. „Szczęśliwej drogi już czas” z własnym tekstem, napisanym specjalnie dla maturzystów (można ją posłuchać TUTAJ)

Tradycyjnie nie mogło zabraknąć części artystycznej przygotowanej przez młodszych kolegów. Ciekawy program zaprezentowała klasa 3a LO pod opieką wychowawczyni p. Małgorzaty Szydłowskiej – Nowickiej, który wypełniony był tańcem ( interesujące wykonanie „Jeziora Łabędziego” :), prezentacją zdjęć absolwentów, pięknym wykonaniem piosenki pożegnalnej oraz teleturniejem „Familiada”, w którym „Aniołki Ojca Marka” (dziewczęta) walczyły przeciwko „Akustycznym” (chłopcy), którymi dowodziła wychowawczyni p. Dorota Marusiak. Na pożegnanie absolwenci otrzymali upominki w postaci swoich karykatur, wykonanych przez jedną z naszych byłych uczennic.

Wspomnieniową prezentację multimedialną pokazali również sami maturzyści.

Wszystkim absolwentom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na maturze!

Zapraszamy do galerii zdjęć.

« z 2 »

 

Kalendarz wydarzeń

maj 2024

pon. wt. śr. czw. pt. sob. niedz.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31