Nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach szkoleniowo-językowych Euroweek

Tutaj jesteś: Strona główna » Aktualności » Nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach szkoleniowo-językowych Euroweek

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami – panią Małgorzatą Szydłowską-Nowicką i panią Barbarą Brzozowską uczestniczyli w warsztatach szkoleniowo-językowych Euroweek. W tym roku byli to uczniowie klasy 8 SP oraz klasy 3 LO.

Cieszymy się, że uczniowie, których czeka w nadchodzącym roku Egzamin Ósmoklasisty weszli w ten rok szkolny z nowymi siłami, zapałem i motywacją do nauki. Podczas wyjazdu Euroweek uczniowie spędzają 5 dni w jednej z uzdrowiskowych miejscowości u podnóża Sudetów aktywnie uczestnicząc w zajęciach organizowanych przez wolontariuszy z całego świata. Zajęcia w całości są prowadzone w języku angielskim.

W tym roku padło na Duszniki Zdrój – miasto uzdrowiskowe w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim, graniczące z Czechami. Historycznie miejscowość znajdowała się w hrabstwie kłodzkim. Położone w dolinie rzeki Bystrzycy Dusznickiej, oddzielającej Góry Orlickie od Gór Bystrzyckich.

Mieszkaliśmy 5 minut od Parku Zdrojowego i Zakładu przyrodoleczniczego Jan Kazimierz, w pobliżu którego znajduje się Pijalnia Wód Leczniczych. W sierpniu 1826 r. na kurację, wraz z matką i siostrami, przybył 16-letni Fryderyk Chopin, który dał dwa koncerty. Czas warsztatów Euroweek to przede wszystkim czas przełamywania barier językowych, czas wspólnej zabawy i integracji oraz poznawania innych krajów i kultur. Czas wspólnej pracy i wspierania siebie nawzajem w zadaniach. Czas inspiracji i niczym nie ograniczonej kreacji! W tym roku naszymi opiekunami byli: Nikos z Thaiti, Eliana z Włoch oraz Dimitri z Gruzji.

Uczniowie wspominają:
Na Euroweeku było wiele wrażeń. Bardzo podobały nam się wspólne zabawy i integracja z uczniami z innych szkół. Poznałyśmy kilka cudownych osób. Nabrałyśmy większej odwagi do mówienia w języku angielskim. Gdyby była szansa, z chęcią pojechałybyśmy jeszcze raz.
Cecylia i Maja

Bardzo dobrze wspominam wyjazd. Zajęcia były ciekawe i pomysłowe. Prowadzący byli super!!! Z chłopakami uwielbialiśmy poranne Energizery- czyli poranne rozgrzewki przy muzyce. Świetnie się bawiłem oraz dowiedziałem się wiele nowych rzeczy. Na pewno pojechałbym jeszcze raz!
Kuba i Piotrek

Pogoda była super! Mogliśmy spacerować po parku zdrojowym i pierwszy raz w życiu piliśmy wodę leczniczą. Po wszystkich aktywnościach czekały na nas w Willi Jarzębina smaczne i obfite posiłki. Kolega zjadł 30 pierogów!!!
Szymon i Kacper

Małgorzata Szydłowska-Nowicka

 

 

Kalendarz wydarzeń

grudzień 2023

pon. wt. śr. czw. pt. sob. niedz.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31