Pod koniec maja uczniowie klas: Ia, Ib i IIa SP wzięli udział w Międzynarodowej Akcji „Czytanie na Polanie”. Jej celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, zwrócenie uwagi uczniów na czytanie jako jedną z form spędzania wolnego czasu oraz zachęcenie do sięgania po książkę w różnych miejscach. Dzieci wraz z nauczycielami wybrały się do pobliskiego parku, aby w bardzo przyjemny sposób – z książką w roli głównej – spędzić czas. W pięknych okolicznościach przyrody, na kocykach dzieci czytały przyniesione przez siebie książki. Pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności czytania i tym sposobem udowodnili, że są gotowi na przyjęcie do grona czytelników biblioteki szkolnej. 2 czerwca podczas zajęć w bibliotece, w obecności p. Elżbiety Szczegodzińskiej złożyli ślubowanie i zostali jej pełnoprawnymi czytelnikami.
Jolanta Wołoszyn

