Wycieczka klasy 2 LO do „Złotego Potoku”

Tutaj jesteś: Strona główna » Aktualności » Wycieczka klasy 2 LO do „Złotego Potoku”
W dniach 13-14 maja odbyła się wycieczka klasowa licealistów z kl. 2 LO. Rano dojechaliśmy do ośrodka „Złoty Potok” przy Jeziorze Złotnickim. Następnie busem dotarliśmy do Suchej, gdzie zwiedziliśmy Zamek Czocha. Gwoździem programu był pieszy powrót do ośrodka wzdłuż jezior. Wędrówka trwała ponad dwie godziny i zakończyła się akurat, gdy zaczęło padać. Wieczorem mieliśmy ognisko wśród strug deszczu, a potem pięknej tęczy. Nie zabrakło również integracji klasy w sali kominkowej pośród żartów i śmiechu. Drugiego dnia po krótkim porannym spacerku pojechaliśmy do Krobicy na zwiedzanie sztolni, gdzie wydobywano cynę, a potem kobalt. Po południu wróciliśmy do Bolesławca.
Mimo zmiennej pogody wycieczka należała do udanych, licealiści wrócili z niej zadowoleni.
Dorota Marusiak

Kalendarz wydarzeń

czerwiec 2026

pon. wt. śr. czw. pt. sob. niedz.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30