W dniach 27-29 października 2023 w naszej szkole odbyły się wspólne warsztaty muzyczne scholi pijarskich z Bolesławca i Katowic.

Tutaj jesteś: Strona główna » Aktualności » W dniach 27-29 października 2023 w naszej szkole odbyły się wspólne warsztaty muzyczne scholi pijarskich z Bolesławca i Katowic.
27 października wieczorem dotarła do Bolesławca dwudziestoosobowa grupa Katowickich scholistów pod wodzą pani Dominiki Macury i opieką duchową ojca Dominika Bochenka. Warsztaty były już planowane kilka lat wcześniej, jednak sytuacja na świecie zablokowała starania wspólnej integracji. Dzięki Bogu udało się w ostatni weekend października. Uczestnicy spali w bolesławieckiej szkole pijarskiej, razem się integrowali, modlili uczestnicząc codziennie w Eucharystii, ćwiczyli swój warsztat muzyczny i razem spożywali posiłki. Pierwszego wieczoru goście udali się na spacer wspaniale oświetlonym bolesławieckim rynkiem. Sobota była bardzo intensywnym dniem, ponieważ oprócz zajęć muzycznych wszyscy mieli okazję obejrzeć w Zakładzie „Manufaktura” proces produkcji bolesławieckiej ceramiki, a następnie spróbować swoich sił w samodzielnym zdobieniu stempelkami miseczek. Po wypaleniu w zakładzie, każda osoba otrzyma do użytku własnoręcznie ozdobioną miseczkę. Kolejną atrakcją była wizyta w Bolesławieckim Parku Wodnym „Orka”.
Dzień pełen atrakcji zakończyliśmy wspólną kolacją, potem zabawami integracyjnymi i wieczorem filmowym.
Niedzielę rozpoczęła wspólna Msza Święta pod przewodnictwem ojca Dominika. Następnie razem zjedliśmy śniadanie i Bolesławiec pożegnał Katowice, nie mogąc doczekać się ponownego spotkania, ale tym razem w Katowicach.
Ogromne podziękowania za chleb z piekarni Pana Jarosława Orawca, za wsparcie hurtowni Państwa Marszałek oraz za obecność i za ogromną pomoc Rodziców i wolontariuszy, którzy przez cały czas warsztatów dbali o przygotowywanie posiłków.
Agnieszka Orawiec

Kalendarz wydarzeń

luty 2024

pon. wt. śr. czw. pt. sob. niedz.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29