Pasowanie na Czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Celem uroczystości jest zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
W tych dniach miało miejsce jeszcze jedno ciekawe wydarzenie. Uczniowie klas 1-3 obejrzeli transmisję na żywo ze spotkania z pisarzem Waldemarem Cichoniem, autorem lektury pt. „Cukierku, ty łobuzie”. Uczniowie dowiedzieli się, jak powstaje książka oraz dlaczego bohater jego książki ma na imię Cukierek.
Był to dzień pełen wrażeń. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

