„Pomóż nam zapalić światło nadziei” – pod takim hasłem przebiega adwentowa akcja pomocy dla dzieci w Boliwii. Swoją posługę pełnią tam dwaj nasi ojcowie pijarzy: Stanisław i Kazimierz, którzy przesyłają swoją prośbę do przyjaciół misji pijarskich i wszystkich tych, którzy pragną wesprzeć to dzieło.
– W internacie mieszka 125 uczniów, a po wakacjach ma być 140. Mają bardzo trudne warunki sanitarne. – Nasi misjonarze zwracają się z prośbą o pomoc w remoncie tych pomieszczeń. Planowany jest remont łazienek i toalet.
Rozpoczynając adwent, zachęcamy do wsparcia tego dzieła, ofiarując modlitwę w czasie rorat. Można też wesprzeć finansowo planowane odnowienie i złożyć dowolną ofiarę podczas Adwentu.
Jeśli ktoś chciałby wesprzeć akcję, można również wpłacić ofiarę na konto misyjne:
Referat Misyjny Zakonu Pijarów
Konto:
PKO BP SA I o/Kraków: 66 1020 2892 0000 5402 0115 8997 (z dopiskiem: „Adwentowa pomoc dla Boliwii”)
Będziemy bardzo wdzięczni za okazaną pomoc. Już dziś z serca dziękujemy. Bóg zapłać.
www.pijarzy.pl/misje
o. Stanisław Płaszewski, Prowincjalny Moderator Misyjny


