"Życie jest piękne" - musical o marzeniach

27 listopada 2019 roku, w Dzień Opieki Św. Józefa Kalasancjusza, został wystawiony w naszej szkole musical pt. "Życie jest piękne”, którego autorem zarówno w warstwie muzycznej, jak i literackiej jest nasz duszpasterz o. Dominik Bochenek.

Treścią utworu są cztery opowieści z życia dziewczyny o imieniu Róża, zatytułowane nazwami czterech pór roku, które mają ukazać wartość życia w jego różnych momentach, zarówno tych pięknych, jak i trudnych i bolesnych.  Ważne jest, abyśmy nie byli zawsze tylko widzami, ale w pełni uczestnikami życia, które jest piękne. Końcówka musicalu pokazuje, że jest to utwór mówiący o marzeniach, które mogą się spełnić, jeśli będziemy stać po stronie życia.

W widowisku  wzięli udział uczniowie i absolwenci naszej szkoły. Przedstawienie zostało wystawione dwukrotnie, przed południem dla społeczności szkolnej, tuż po uroczystości Pasowania Pierwszoklasistów, oraz o godz. 19.00 dla wszystkich chętnych. Publiczność nagrodziła twórcę i artystów owacjami na stojąco.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć autorstwa p. Andrzeja Raszczuka oraz rodziców naszych uczniów.

Publiczna Szkoła Podstawowa i IV Publiczne Liceum Ogólnokształcące Zakonu Pijarów im. ks. Stanisława Konarskiego

59-700 Bolesławiec, ul. Bankowa 10    tel.: + 48 668 864 725    e-mail (sekretariat): boleslawiec@pijarzy.pl