Zakończenie Kalasantyńskiego Roku Jubileuszowego

26 listopada 2017 w Łowiczu miało miejsce uroczyste zakończenie Kalasantyńskiego Roku Jubileuszowego przeżywanego z okazji 400-lecia istnienia Zakonu Pijarów oraz 250. rocznicy kanonizacji Założyciela, Św. Józefa Kalasancjusza. Obecni byli ojcowie pijarzy z o. Prowincjałem Józefem Matrasem na czele, przedstawiciele wszystkich szkół pijarskich w Polsce, a także goście z Białorusi. Naszą szkołę na uroczystości reprezentowali o. Dominik Bochenek oraz panie: Agnieszka Orawiec i Agata Kozicka z rodzinami.

Uroczystość rozpoczęła się w sali gimnastycznej Pijarskich Szkół Królowej Pokoju w Łowiczu o godz. 10:30. Spotkanie to było okazją nie tylko do podsumowania, ale i wdzięcznego wspominania wydarzeń minionego roku. Obejrzeliśmy również piękne przedstawienie pt. „Wyzwanie” w wykonaniu uczniów pijarskich szkół w Łowiczu.

O godz. 12.30 w Kościele Rektoralnym pw. Matki Bożej Łaskawej i św. Wojciecha w Łowiczu została odprawiona uroczysta  Eucharystia, której przewodniczył Prymas Polski  JE  Ksiądz Arcybiskup Wojciech Polak. Galeria zdjęć.

Publiczna Szkoła Podstawowa i Publiczne Liceum Ogólnokształcące Zakonu Pijarów im. ks. Stanisława Konarskiego

59-700 Bolesławiec, ul. Bankowa 10
tel.: + 48 668 864 725
e-mail (sekretariat): boleslawiec@pijarzy.pl