Z PAMIĘTNIKA ZAJĄCA FILIPA I JEGO PRZYJACIÓŁ. Spotkanie z mundurowymi.

W marcu odbyły się zajęcia profilaktyczno-wychowawcze z elementami doradztwa zawodowego dla kl. I-III pt: „Z pamiętnika zająca Filipa i jego przyjaciół”. Wspomniane zajęcia powstały na podstawie książki p. Elżbiety Zubrzyckiej „Filip, lis i magia słów”, tekstu autorskiego p. Barbary Brzozowskiej - pedagoga szkolnego oraz piosenek Zespołu Mała Orkiestra Dni Naszych.

Do udziału w szkolnej akcji  dla kl. I-III  zostali zaproszeni rodzice i przyjaciele pracujący w formacjach mundurowych (przedstawiciel 23 Śląskiego Pułku Artylerii w Bolesławcu, Pani Komendant Straży Miejskiej oraz funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu).

Celem spotkania było zapoznanie dzieci z zawodami mundurowymi, a także przypomnienie, jak ważne w życiu są emocje,  przyjaźń, wzajemny szacunek do siebie i innych, pomoc drugiemu człowiekowi, tolerancja i rozwijanie naszych talentów. 

            Podczas spotkania nie zabrakło prezentacji klas, specjalnych zadań od naszych bohaterów, poczucia humoru i wyjątkowej konkurencji – przeciągania liny, w której wygrała kl. II a.  Jeszcze raz dziękujemy zaproszonym gościom za przyjęcie naszego zaproszenia. Mamy nadzieje, że to nie była nasza ostatnia taka akcja. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Publiczna Szkoła Podstawowa i Publiczne Liceum Ogólnokształcące Zakonu Pijarów im. ks. Stanisława Konarskiego

59-700 Bolesławiec, ul. Bankowa 10
tel.: + 48 668 864 725
e-mail (sekretariat): boleslawiec@pijarzy.pl