Wyróżnienie w konkursie „Lingua et musica” dla uczennic naszego gimnazjum

1 grudnia 2017 w ramach obchodów Dni Języków Obcych w I Liceum Ogólnokształcącym w Bolesławcu już po raz dziesiąty odbył się Konkursie Piosenki Obcojęzycznej „Lingua et musica”, w którym oprócz licealistów biorą udział  również uczniowie z zaproszonych gimnazjów. 

Miło nam poinformować, że w koncercie wystąpiły i wywalczyły WYRÓŻNIENIE trzy uczennice naszego gimnazjum - Martyna Świca z kl. III b oraz Albertyna Barecka i Emilia Łach z kl. III a. Szkołę reprezentowała także Julia Wędzina z kl. II a.

W jury konkursu zasiedli: p. Dorota Pińczuk – muzyk, nauczyciel, dyrektor Szkoły Muzycznej II stopnia w Bolesławcu, p. Aleksander Samostrokov – muzyk, nauczyciel, dyrygent, akompaniator oraz Klaudia Kowalik – wszechstronnie uzdolniona przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. Jury nie miało łatwego zadania, ponieważ uczestnicy zaprezentowali się w różnorodnym repertuarze, a ich występy były na wyrównanym wysokim poziomie. Tym większe gratulacje dla naszego wspaniałego trio za aranżację i wykonanie piosenki "Havana" z repertuaru Camili Cabello!

  

Publiczna Szkoła Podstawowa i Publiczne Liceum Ogólnokształcące Zakonu Pijarów im. ks. Stanisława Konarskiego

59-700 Bolesławiec, ul. Bankowa 10
tel.: + 48 668 864 725
e-mail (sekretariat): boleslawiec@pijarzy.pl