Sukcesy naszych uczniów w konkursie "Z Nami Bezpieczniej 2019"

23 października 2019 r. Straż Miejska w Bolesławcu zorganizowała na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 przy ulicy Bielskiej kolejną edycję konkursu „Z Nami Bezpieczniej", realizowanego w ramach projektu Bezpieczny Bolesławiec.

Tradycyjnie do rywalizacji w konkursie stanęły drużyny z klas IV, V i VI szkół podstawowych. W sumie w rywalizacji uczestniczyło 17 drużyn. Podobnie jak w poprzednich edycjach konkurs składał się z trzech części. Pierwsza część to rozwiązanie testu wyboru zawierającego 29 pytań z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie oraz wiedzy ekologicznej. Druga część składała się 15 pytań z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Przedstawiciele drużyn musieli też zmierzyć się na miasteczku ruchu drogowego. Ich zadanie polegało na pokonaniu trasy z zachowaniem obowiązujących przepisów prawa o ruchu drogowym w jak najkrótszym czasie.

Miło nam poinformować, że w zmaganiach konkursowych uczniów z klas piątych I miejsce wywalczyła reprezentacja naszej szkoły w składzie: Dominik Robak, Filip Jaworski i Bartosz Kołodziej. W klasyfikacji klas czwartych III miejsce zdobyła drużyna w składzie: Maja Korczyńska, Milena Zamorska i Marcel Domański. Dzielnej rywalizacji gratulujemy również drużynie z klasy szóstej - Agacie Burdzy, Martynie Kołodziej i Martynie Buczkowskiej.

Zapraszamy do galerii.

Publiczna Szkoła Podstawowa i IV Publiczne Liceum Ogólnokształcące Zakonu Pijarów im. ks. Stanisława Konarskiego

59-700 Bolesławiec, ul. Bankowa 10    tel.: + 48 668 864 725    e-mail (sekretariat): boleslawiec@pijarzy.pl