SPOTKANIE SYNODU PROWINCJALNEGO MŁODZIEŻY PIJARSKIEJ

W dniach od 1 do 3 maja 2018 r. w Warszawie odbył się Synod Pijarski poświęcony duszpasterstwu młodzieży. Do stolicy przyjechali przedstawiciele placówek pijarskich z Boleszewa, Bolesławca, Jeleniej Góry Cieplice, Elbląga, Poznania, Warszawy, Rzeszowa, Katowic, Łowicza Krakowa Wieczysta, Kraków Rakowice, Kraków Akacjowa, Łapsza Niżna oraz Szczuczyna (Białoruś). Naszą szkołę reprezentowali: o. Dominik, p. Basia, Mikołaj, Amelka, Martyna i Weronika.

1 maja nasze spotkanie rozpoczęliśmy w Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na Siekierkach. Uroczystego otwarcia Synodu dokonał o. Józef Matras- Prowincjał Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów. Po rozpoczęciu udaliśmy się do sal, gdzie czekała nas praca w grupach. Wieczór zakończyliśmy wspólną Modlitwą Uwielbienia z zespołem Nanowo. Następnie udaliśmy się do Sulejówka do Domu rekolekcyjnego o. Marianów.

         Zaś 2 maja dzień rozpoczęliśmy wspólną modlitwą Liturgii Godzin- Jutrznią w kościele św. Józefa w Sulejówku. Ku naszemu zaskoczeniu u progu domu rekolekcyjnego, z uśmiechem na twarzy witał nas ks bp. dr Marek Solarczyk- bp. diecezji Warszawsko- Praskiej. Po śniadaniu był czas na analizę ankiet oraz  konferencję ks. bp pt: ,, Jakie wyzwania stawia ks. biskup młodzieży”? Po spotkaniu z honorowym gościem przeszliśmy do pracy w grupach, gdzie opracowywaliśmy przesłania. Kolejnym punktem synodu była Koronka do Dwunastu Gwiazd ułożona przez św. Józefa Kalasancjusza naszego założyciela. Po niej udaliśmy się ponownie do Sali konferencyjnej, gdzie wysłuchaliśmy świadectw powołaniowych małżeństwa: Ani i Tomka oraz  pijara- o. Rafała Stenki. Najważniejszym punktem dzisiejszego dnia była Eucharystia, a po której był wspólny grill na zakończenie dnia. Galeria zdjęć.

Publiczna Szkoła Podstawowa i Publiczne Liceum Ogólnokształcące Zakonu Pijarów im. ks. Stanisława Konarskiego

59-700 Bolesławiec, ul. Bankowa 10
tel.: + 48 668 864 725
e-mail (sekretariat): boleslawiec@pijarzy.pl