Skauci Europy i nasze uczennice

Dnia 24 września 2016 r. w parafii św. Cyryla i Metodego w Bolesławcu odbyła się pierwsza zbiórka nowo powstałej Gromady wilczków (Skauci Europy). Zbiórkę rozpoczęliśmy wspólną modlitwą, następnie był czas zabawę, poznanie siebie wzajemnie, a w szczególności Naszej Akeli dh Marty. Po naszych twarzach widać, że było rewelacyjnie. 

"Bo gromada, gromada, bo gromada jest od tego,
Aby dobrym być, aby pięknie żyć, aby bawić się na całego."

 

 

Dziękujemy dh Marcie i z niecierpliwością czekamy na kolejną zbiórkę, która będzie miała miejsce:

1 października 2016 r. (sobota) od godz. 10:00 do 12:00 w Szkole Podstawowej Zakonu Pijarów w Bolesławcu, ul. Bankowa 10.

Gromada jest częścią żółtej Gałęzi Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego "Zawisza”. Metodyka pracy gałęzi jest realizowana głównie poprzez szeroko pojętą zabawę, w celu stworzenia wśród wilczków przyjaznej, rodzinnej atmosfery i wzajemnego zaufania. Nazwa ,, Wilczki” wywodzi się z książki pt. "Księga Dżungli” Rudyarda Kiplinga. To na jej fundamencie opiera się praca Gromady, która przedstawia losy małego chłopca Mowgliego, który był wychowywany przez gromadę wilków i ich przyjaciół.

Dziewczynki wcielają się w rolę małych, niewinnych wilczków, które pod okiem doświadczonej Akeli (Starego Wilka) wraz ze swoim przybocznym Bagherą uczą się życia w dżungli w odniesieniu do życia codziennego. Wilczki nabywają odpowiedniej postawy, kształtują swój charakter, uczą się zwinności, wyzbywają się egoizmu na rzecz służby drugiemu człowiekowi. Wilczki przydzielane są na cztery szóstki: białą, szarą, czarną i brunatną.

(Barbara Brzozowska)

Publiczna Szkoła Podstawowa i Publiczne Liceum Ogólnokształcące Zakonu Pijarów im. ks. Stanisława Konarskiego

59-700 Bolesławiec, ul. Bankowa 10
tel.: + 48 668 864 725
e-mail (sekretariat): boleslawiec@pijarzy.pl