Pasowanie na Czytelnika

26 marca był wyjątkowym dniem w bibliotece szkolnej, uczniowie klasy pierwszej zostali bowiem oficjalnie przyjęci do grona czytelników.

Podczas uroczystości pasowania pierwszoklasiści mogli zaprezentować swoje umiejętności pięknego czytania, a także wykazać się znajomością tytułów oraz bohaterów bajek. Krzyżówki i zagadki to zadania, które wykonywali z wielkim zaangażowaniem. W trakcie spotkania uczniowie poznali zasady panujące w bibliotece, a także dowiedzieli się, jakie rodzaje książek dla najmłodszych znajdują się w księgozbiorze. Przyszli czytelnicy chętnie opowiadali też, jak należy obchodzić się z książką.

Najważniejszym momentem uroczystości było otrzymanie Dyplomu Czytelnika. Każdy uczeń obdarowany został również zakładką do książki oraz drobnymi upominkami.  Na ręce wychowawczyni p. Beaty Cebulskiej zostały przekazane „prośby książki”.

 

Wszystkim naszym  pełnoprawnym już czytelnikom życzymy wielu wspaniałych chwil spędzonych z książką, a p. Barbarze Pasierbiewicz dziękujemy za przygotowanie tego ważnego dla pierwszoklasistów wydarzenia.

 

Zapraszamy do galerii.

Publiczna Szkoła Podstawowa i Publiczne Liceum Ogólnokształcące Zakonu Pijarów im. ks. Stanisława Konarskiego

59-700 Bolesławiec, ul. Bankowa 10
tel.: + 48 668 864 725
e-mail (sekretariat): boleslawiec@pijarzy.pl