Ferie w szkole

Ferie zimowe to czas odpoczynku od nauki, ale nie wszyscy uczniowie chcieli odpocząć od szkoły!  66 uczniów klas IV-VII po raz kolejny  odpowiedziało na zaproszenie o. Dominika i w dniach 28-30 stycznia wzięło udział w wydarzeniu pod nazwą „Ferie w szkole”.

Towarzyszyła im grupa animatorów złożona z naszych absolwentów oraz obecnych uczniów gimnazjum.

W programie zajęć był czas na zabawę i modlitwę, warsztaty astronomiczne, teatralne, plastyczne, taneczne, tańce integracyjne, zabawę w terenie pt. „Wielka gra”, czyli dla każdego coś dobrego.

Ciekawym przeżyciem była wizyta w zakładach ceramicznych „Manufaktura”, gdzie zwiedziliśmy fabrykę, mogliśmy z bliska przyjrzeć się procesowi powstawania pięknych ceramicznych naczyń, a w trakcie warsztatów pomalować własne kubki i miseczki, które pozostawiliśmy do wypalenia i niebawem gotowe otrzymamy z powrotem.

Nazapomnianą przygodą pozostanie z pewnością wycieczka do Zielonej Góry, gdzie największe centrum rozrywki na ziemi lubuskiej, Park Zabaw Arek, na kilkupoziomowej konstrukcji zapewniło nam naprawdę świetną zabawę. Natomiast w Centrum Przyrodniczym mogliśmy wszystkimi zmysłami odkrywać tajemnice natury i nauki. Pracownicy Centrum, specjaliści z różnych dziedzin nauki, opowiedzieli nam m.in. o tym, jak działa ludzkie oko, zmierzyli naszą przewodność elektryczną, nasz puls, objaśnili, jak działa „armata” powietrzna, jaką gęstość mają różne ciecze i jak wyglądają różne tkanki pod mikroskopem. Dużym zainteresowaniem cieszyło się także stanowisko wirtualnej rzeczywistości w 3D. Dzięki specjalnym okularom można było znaleźć się w samym środku lasu jurajskiego i spotkać „oko w oko” z dinozaurem.

 

Dziękujemy o. Dominikowi Bochenkowi, klerykowi Aleksandrowi Hetsevichowi, nauczycielom: p. Ewelinie Chrzan, p. Izabeli Rak-Stępień, p. Magdalenie Musiale, p. Agnieszce Orawiec, p. Agacie Kozickiej, a także p. Łukaszowi Molakowi  za ten wspaniały czas, a uczniom za aktywne współtworzenie półzimowiska. Wielkie podziękowania za trud i cierpliwość należą się naszym animatorom: Julii Wencek, Emilii Łach, Alicji Płatek, Magdalenie Wojdyle, Natalii Paterze, Julii Kujawińskiej, Karolowi Borowskiemu, Łukaszowi Paszce, Kacprowi Werli, Janowi Goleńskiemu oraz Karolowi Scelinie.

 

Zapraszamy do galerii:  Dzień 1, Dzień 2, Dzień 3

Publiczna Szkoła Podstawowa i Publiczne Liceum Ogólnokształcące Zakonu Pijarów im. ks. Stanisława Konarskiego

59-700 Bolesławiec, ul. Bankowa 10
tel.: + 48 668 864 725
e-mail (sekretariat): boleslawiec@pijarzy.pl